Hosting czy domena – czego potrzebuje przedsiębiorca?

Korzystanie z Internetu przez dzisiejszych przedsiębiorców jest rzeczą niezbędną  – jeśli jakaś firma nie istnieje w wirtualnej rzeczywistości to tak, jakby nie istniała w ogóle. Konieczne jest więc zadbanie o odpowiednią oprawę – przedsiębiorca będzie potrzebował zarówno hostingu, jak i domeny.

Co jest ważniejsze?

Oba te komponenty są jednakowo ważne, jednak w pierwszej kolejności warto zainteresować się wykupieniem domeny. To dzięki niej nasi klienci będą wiedzieć, pod jakim adresem internetowym szukać naszych produktów oraz usług. To ona właśnie powinna nawiązywać do naszej firmy bezpośrednio za pomocą nazwy lub skojarzeń związanych z branżą. To jednak nie wszystko, co jest potrzebne, aby nasza strona internetowa działała jak należy, nawet, jeśli jest już zaprojektowana, czy nawet gotowa.

Niezbędny jest hosting

Hosting to miejsce, w którym będą umieszczane wszystkie nasze dane, związane z prowadzeniem strony, a więc pliki, zdjęcia  czy inne multimedia. Wykupienie go gwarantuje nam określoną ilość miejsca na dysku – przeciętna, niezbyt rozbudowana strona potrzebuje jedynie 200 MB przestrzeni, aby sprawnie funkcjonować. Ważniejsza jednak od tego jest prędkość, z jaką informacje zawarte na stronie będą się ładowały – im szybciej, tym lepiej, szczególnie przy stronach bazujących głównie na zdjęciach w wysokich rozdzielczościach. Zwykle rozsądna cena, jaką musimy dać za dobry hosting mieści się w granicach 100 do 500 złotych miesięcznie.

2 Replies to “Hosting czy domena – czego potrzebuje przedsiębiorca?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *