Na co zwracać uwagę podczas wybierania hostingu?

Niezbędnym elementem prowadzenia działalności gospodarczej dzisiaj jest również korzystanie z Internetu – nawet jeśli ktoś nie jest zwolennikiem tego rodzaju docierania do klientów, ale zależy mu na poszerzeniu zakresu działalności czy dotarciu do szerszego grona odbiorców, takie wyjście jest koniecznością.

Ilość miejsca

Każda oferta będzie różna. Dobry hosting nie powinien zbytnio ograniczać naszych możliwości związanych z ilością danych, jakie chcemy umieścić na serwerze. Dlatego też trzeba dokładnie przyglądać się ofertom, jakie się pojawiają w Internecie.

Szybkość przepływu danych

Często od tego, jak szybko będą na naszej stronie internetowej wyświetlały się dane, obrazki czy opisy poszczególnych produktów, często zależy również to, ilu klientów będzie chciało oglądać nasz sklep, a ilu już po chwili będzie rezygnowało z jego eksplorowania. Im większa szybkość, tym lepiej. Najlepszą opcją dzisiaj jest korzystanie ze światłowodu.

Bezpieczeństwo danych

Dobry hosting powinien również posiadać odpowiednie zabezpieczenia przed atakami zarówno z Sieci, jak przed osobami trzecimi. Im tańszy hosting, tym zwykle nasze dane są mniej bezpieczne.

Cena gra rolę

Oczywiście każdy wszędzie szuka oszczędności, jednak w tym przypadku korzystanie z darmowych propozycji nie jest dobrym pomysłem, wiąże się to bowiem ze sporymi ograniczeniami, a ponadto ze słabą jakością połączenia z Internetem. Rozsądny zakres cenowy dla hostingu to między 100 a 500 złotych miesięcznie.

2 Replies to “Na co zwracać uwagę podczas wybierania hostingu?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *