O czym trzeba pamiętać przy zakładaniu strony internetowej?

W przypadku firmy posiadanie własnej strony internetowej, która jest dzisiaj najczęściej jednocześnie wizytówką oraz sklepem internetowym, a także kopalnią wiedzy z danej dziedziny i miejscem, gdzie można znaleźć całkiem sporo porad związanych z danym produktem oraz usługą. Ważne jest pamiętanie o kilku istotnych elementach.

Kto stworzy nam stronę?

W  pierwszej kolejności musimy znaleźć osobę, która stworzy dla nas stronę internetową, zgodną z naszymi oczekiwaniami oraz odpowiednią do efektu, jaki chcemy uzyskać. Może to być zarówno freelancer, jak i profesjonalna firma – kwestia zwykle pozostaje ceny, jaką zapłacimy za gotowy produkt oraz okres oczekiwania na jego finalny wygląd. Najlepiej jest również tworzyć jednocześnie wersje mobilne naszych stron internetowych – niedługo bowiem może okazać się, że zamiast laptopów do pracy czy rozrywki będą nam służyły jedynie telefony.

Domena

Konieczne jest także zadbanie o odpowiednią domenę, tj. adres strony, pod którym będzie można znaleźć nasze produkty i usługi. Domena powinna być krótka, związana bezpośrednio z nazwą naszej firmy lub z zakresem jej działalności. Musi również być chwytliwa, żeby łatwo zapadała w pamięć.

Najważniejsze – hosting

Aby nasza strona działała w pełni, konieczne jest znalezienie miejsca, gdzie przechowywane będą wszystkie związane z nią dane. Najlepszy hosting nie zawsze jest tani, ani tym bardziej darmowy. Najlepiej jest szukać takiego, którego zakres cenowy będzie się wahał między 100 a 500 złotych.

2 Replies to “O czym trzeba pamiętać przy zakładaniu strony internetowej?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *