Rodzaje hostingów i ich zastosowanie

Nawet bardzo popularne firmy, działające w zakresie hostingu na dzisiejszym rynku, oferują różnorodne produkty – wszystkie związane z tym samym trzonem, jakim jest sam hosting. W Internecie mamy jednak do czynienia z kilkoma różnymi i różnorodnymi jego rodzajami.

Hosting www

Hosting tego typu jest najtańszym i najpopularniejszym rozwiązaniem. Zwykle zainteresowani są nim właściciele niewielkich rozmiarów stron internetowych, którzy potrzebują przestrzeni do przechowania danych. Zwykle ruch na takich stronach Est umiarkowany, a ilość danych, jakie można na nim przechować, są limitowane przez właściciela serwera. Zdarzają się też oferty nieograniczające ilości wrzucanych danych ani transferu, a jedynie ilość unikalnych odwiedzin każdego dnia. Można tutaj również tworzyć bazy danych oraz korzystanie ze zautomatyzowanych aplikacji, ułatwiających nie tylko tworzenie stron, ale i umieszczanie na nich plików.

Hosting SEO

Dzisiaj liczy się nie tylko posiadanie swojej strony internetowej, dobrze przygotowanej i sprawnie działającej – ważna jest jej pozycja w wyszukiwarce Google. Dlatego właśnie niektórzy usługodawcy oferują firmom kilkadziesiąt, a nawet kilkaset unikalnych adresów IP, dzięki któremu tworzone jest tak zwane zaplecze SEO. To z kolei daje stronie lepsze wyniki w wyszukiwarce Google.

Hosting reseller

Ten hosting stworzony jest przede wszystkim z możliwością odsprzedania części miejsca na dysku na przykład dla swojego klienta – na jego witrynę. Z poziomu administratora można oczywiście zarządzać wszystkimi posiadanymi kontami swoich użytkowników, czyli klientów.

2 Replies to “Rodzaje hostingów i ich zastosowanie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *